Najlepszy kurs na prawo jazdy! Zadzwoń i zapisz się na kurs! 513 934 659 ul. Dobrzyńska 39, 09-400 Płock

centrum.fabrykakierowcow@gmail.com

Kurs kat. A

Chcesz uzyskać uprawnienia do kierowania motocyklem? Serdecznie zapraszamy na kurs prawa jazdy kategorii A. Podczas szkolenia zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności pozwalające na bezpieczne kierowanie motocyklami o pojemności powyżej 50cm3. Nauka jazdy kat. A w naszym ośrodku szkoleniowym to gwarancja solidnego przygotowania zarówno do egzaminu, jak i codziennego kierowania pojazdem jednośladowym. Kurs na motocykl prowadzony jest przez nas w Płocku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Jak zdobyć prawo jazdy na motor?

Chcąc zdobyć prawo jazdy na motor, należy w pierwszej kolejności zapisać się kurs. Wiek potrzebny do uzyskania takiego dokumentu jest zależny od tego, czy wcześniej zdobyliśmy już kategorie A1 oraz A2. Często te uprawnienia otrzymuje się jeszcze przed uzyskaniem pełnoletności. Pozwala to na późniejsze podejście do egzaminu kategorii A w wieku 20 lat. W przeciwnym razie prawo jazdy na motocykl można zrobić dopiero po 24. roku życia. Innymi koniecznymi warunkami są ważne badania lekarskie, ukończenie szkolenia oraz zdanie państwowego egzaminu.

Jakie pojazdy pozwala prowadzić prawo jazdy A?

Prawo jazdy A upoważnia do prowadzenia jednośladów z silnikiem spalinowym lub elektrycznym bez ograniczeń pojemności silnika oraz wielośladów w postaci motocykla z bocznym wózkiem czy trójkołowców. Dokument ten zezwala też na prowadzenie motoru z przyczepą o wadze nieprzekraczającej jego masy i własnej do 100 kg. Ponadto mając prawo jazdy A, nabywa się również uprawnienia do prowadzenia pojazdów z kategorii AM. Należą do nich motorowery, czyli pojazdy 2- lub 3-kołowe poruszające się z maksymalną prędkością 45 km/h oraz lekkie czterokołowce o masie do 350 kg, które również rozpędzają się maksymalnie do 45 km/h. Podobnie jak i w przypadku motocykli prawo jazdy kategorii A pozwala prowadzić motorower i czterokołowiec z przyczepką.

Jak wygląda nauka jazdy kat. A w Fabryce Kierowców?

W naszej firmie przeprowadzamy zajęcia za pomocą e-learningu i praktyczne z nauki jazdy kat. A. Fachowe podejście naszych instruktorów pomoże w szybkim tempie opanować tajniki jazdy motocyklem. Systematycznie organizujemy kursy, a godziny jazd staramy się dopasować w miarę możliwości do potrzeb naszych kursantów. Dzięki wieloletniemu doświadczaniu w nauce jazdy kategorii A jesteśmy w stanie dobrze przekazać zarówno podstawową wiedzę, jak i praktyczne wskazówki, które ułatwiają uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie.